Достапни линкови

Денеска средба Обама- Мубарак


Египетскиот претседател Хосни Мубарак, кој престојува во официјална посета на Вашингтон, денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама и со потпретседателот Џозеф Бајден. Синоќа Мубарак разговараше со американската државна секретарка Хилари Клинтон за состојбата на човековите права и на демократијата во Египет, како и за ситуацијата во Иран, Судан, Пакистан и во Авганистан. Била разгледана и економската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG