Достапни линкови

12, загинати, 60 повредени во Ингушетија


Според известувањата од Ингушетија, во експлозија на камион бомба пред полициска станица во Назран загинале најмалку 12 лица. Околу 60 лица се ранети кога камионот се втурнал во службениците кои влегувале на работа во станицата. Назран е главен град на руската република Ингушетија во која се чести нападите на исламските милитанти поврзани со криминални кланови.
XS
SM
MD
LG