Достапни линкови

Автобуска несреќа во Боливија- 19 загинати


Најмалку 19 луѓе загинаа а 23 се повредени во автобуска несреќа во Боливија, соопштува тамошната полиција. Несреќата се случила кога автобусот паднал во провалија. Полицијата сеуште не ја утврдила причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG