Достапни линкови

Новиот грип го нападна фудбалот


Фудбалерот на германскиот бундеслигаш Хановер, Стив Черундоло ќе остане во карантин во наредните неколку дена, поради опоасност дека е заразен со новиот грип. Пред неколку денови, тој играше за репрезентацијата на САД во Мексико, а потоа се утврди дека неговиот соиграч од националниот тим Лендон Донован има грип.
Во соопштението од Хановер се вели дека карантинот е мерка на претпазливост, зашто Черундоло нема симптоми на новиот грип.
Утврдено е дека членката на младата женска фудбалска репрезентација на Јапонија, Риоко Такара е заразена со новиот грип, по враќањето од турнир во Кина на кој насапила јапонската репрезентација.
XS
SM
MD
LG