Достапни линкови

Престрелка во појасот Газа


Хамас соопштува дека, во вчерашната престрелка во градот Рафах, во појасот Газа, го убиле лидерот на организацијата Војници на божјите сопатници, Абдел Латиф Муса. Во дводневните борби загинале 22 луѓе.

XS
SM
MD
LG