Достапни линкови

Дипломатски рокади на Кавказот


Американскиот Стејт департмент менува дипломати на Кавказот. На местото на Заменик-помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања Метју Бриза доаѓа Тина Каиданов. Според најавите Бриза ќе биде назначен за американски амбасадор во Азербејџан.
Тина Каиданов, претходно, работеше во американската дипломатска мисија во Косово, а беше и заменик на шефот на американската мисија во Сараево.
XS
SM
MD
LG