Достапни линкови

Условени директни преговори САД, Северна КореаСодинетите држави имаат волја непосредно да преговараат со Северна Кореа за нуклеарната програма, но ако таа претходно се врати на мултилатералните преговори. Ова го изјави Џејмс Џојс, советник на Белата куќа за национална безбедност, додавајќи дека Пјонгјанг треба да ги исполнува своите меѓународни обврски.
XS
SM
MD
LG