Достапни линкови

Кина го прекина карантинот на градот погоден од пневмониска чума


Кина го прекина карантинот на градот Зикетан, погоден од пневмониска чума. Новинската агенција Џинхуа објави дека, повеќе од една недела, во градот немало нов случај на заболен од чумата и властите одлучиле да ја тргнат блокадата. Тројца селани умреа од опасната болест.

XS
SM
MD
LG