Достапни линкови

Руско- турска енергетска соработка


Рускиот премиер Владимир Путин ја продолжува посетата на Турција, посветена на енергетската соработка со таа држава. Се очекува да биде потпишана спогодба за гасоводот „Јужен тек“.
XS
SM
MD
LG