Достапни линкови

Узбекистан сомничи луѓе за поврзаност со Ал Каеда


Единаесетмина осомничени за членство во милитантна исламистичка група поврзана со Ал Каеда ќе бидат изведени на суд во Узбекистан, соопштува узбекистанска организација за човекови права.
Тие информираат дека осомничените, меѓу другото, се соочуваат и со обвиненија за закана за државната безбедност.
XS
SM
MD
LG