Достапни линкови

Русија ја обвини Грузија дека подготува провокации


Русија денеска ги обвини грузијските власти дека подготвуваат провокации на годишнината од војната и го предупреди Тбилиси дека ќе ги спречи таквите намери. Рускиот заменик министер за надворешни работи Григориј Красин, во интервју за весникот Рускаја Газета, оцени дека во тензичните региони, ситуацијата може да излезе од контрола.
XS
SM
MD
LG