Достапни линкови

Новиот шеф на НАТО Расмунсен ја почна работата


Поранешниот дански премиер Андерс Фог Расмусен денеска ја започна работата како нов генерален секретар на НАТО. Тој официјално ја презеде функцијата во саботата кога на таа позиција го наследи Јап де Хоп Схефер. Расмунсен денеска одржа прес конференција на која посочи некои од приоритетите: војната во Авганистан, односите со Русија и проширувањето на НАТО.
XS
SM
MD
LG