Достапни линкови

Тројца Руси застрелани во Ингушетија


Тројца вработени во Министерството за вонредни состојби на Русија биле застрелани ноќеска во Ингушетија. Агенцијата Интерфакс соопшти дека непознати сторители пукале врз автомобилот со кој патувале застреланите. Ингушетија е еден од најтурбулентните региони на руската јужна граница. Прорускиот ингушки лидер Јунус-Бек Јевкуров беше тешко ранет во атентат на 22 јуни.
XS
SM
MD
LG