Достапни линкови

Шатлот Ендевор се враќа на земјата


Екипажот на спејс шатлот Ендевор се подготвува за денешното враѓање на земјата, по 16 дневниот престој на Меѓународната вселенска станица. Според НАСА, шатлот би требало да слета попладне на вселенскиот центар Кенеди, на Флорида.
XS
SM
MD
LG