Достапни линкови

Раул Кастро ги повика кубанците да работат повеќе


Кубанскиот претседател Раул Кастро ги повика кубанците да работат поангажирано и да не го користат 47-годишното ембарго од страна на Соединетите Држави како изговор за слабото производство. Овој повик Кастро го искажа за време на говорот по повод Денот на револуцијата.
XS
SM
MD
LG