Достапни линкови

Северна Кореја сака нова форма на дијалог


Северна Кореја денеска соопшти дека е отворена за нов, специфичен, дијалог за нејзината ниуклеарна програма, не перцизирајки каков би бил тој дијалог. Истовремено Пјонг Јанг повтори дека нема намера да се врати на 6-партитните преговори. Дипломатите проценуваат дека Северна Кореја сака директни преговори со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG