Достапни линкови

Убиени тринаесетмина талибанци во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека денеска биле извршени воздушни напади врз талибанските милитанти во северозападниот дел на земјата. Според официјални извори, најмалку тринаесетмина талибанци биле убиени и нивните скривници биле уништени.
XS
SM
MD
LG