Достапни линкови

Во Шпанија и натаму беснеат шумски пожариМинистертвото за внатрешни работи на Шпанија денеска на максимално ниво го подигна предупредувањето поради шумските пожари во источниот дел на земјата. Неколкумина пожарникари загинаа при обидите пожарите да бидат ставени под контрола. Од почетокот на неделава, во Шпанија изгореа околу 17 илјади хектари вегетација.
XS
SM
MD
LG