Достапни линкови

Мичел на нови разговори со израелците и палестинците


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, кон крајот на неделава ќе го посети регионот. Според Стејт Департментот, Мичел ќе разговара со изаелски и со палестински претставници, а потоа ќе го посети и Бахреин.
XS
SM
MD
LG