Достапни линкови

Економската криза е под контрола, изјави Обама


Американскиот претседател Барак Обама оцени дека владата добро се справува со економската криза во последните 6 месеци, оценувајки дека ,,огнот е изгаснат,,. Сепак Обама додаде дека останува уште многу работа и ограничени средства за да се стабилизира економијата.
XS
SM
MD
LG