Достапни линкови

Наводната оставка е лага на непријателот


Иранскиот Потпретседател Есфандиар Рахим Машаие го отфрли медиумските извештаи дека ја напушта функцијата. Тоа е лага која ја шират непријателите на владата, пишува на неговата интернет страница. Во меѓувреме поранешниот претседател Михамед Катами повика на референдум за легитминоста на владата, која по претседателските избори, според него, нема кредибилитет.
XS
SM
MD
LG