Достапни линкови

Нов апел од Хаг за апсење на Младиќ и Хаџиќ


Претседателот на Трибуналот за воени злосторства на Обединетите Нации испрати апел до српските власти да ги уапсат бегалците Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ. Претседателот на Хашкиот трибунал Патрик Робинсон изјави дека неуспехот на властите да ги уапсат двајцата бегалци кои се обвинети за воени злосторства претставува црна дамка во односите меѓу Србија и Трибуналот.
XS
SM
MD
LG