Достапни линкови

Протести во Косово


Учесниците на протестот на ветераните од последната војна во Косово денеска фрлаа молотови коктели врз зградата на косовската Влада. Демонстрантите бараат да се применува Законот што е усвоен пред десет години и најавија дека протестите ќе продолжат се` додека не се исполнат нивните барање. Во меѓувреме, припадниците на единицата за деминирање на КФОР отстранија две експлозивни направи од дворот на косовската Влада, соопшти косовската полиција.
XS
SM
MD
LG