Достапни линкови

Почина новинар во Киргистан кој наводно бил претепан од полицијата


Новинар од Кригистан починал откако полицијата наводно го истепала. Колегите и семејството на починатиот Алмаз Ташијев тврдат дека тој бил нападнат и истепан од полицијата а починал од компликации од повреда на главата. Ташијев е познат како еден од најострите критичари на Владата на Кригистан.
XS
SM
MD
LG