Достапни линкови

Обид за атентат на словенечкиот Премиер


Словенечкиот Премиер Борут Пахор изјави дека не се чувствува загрозен, откако словенечката полиција уапси маж кој наводно планирал да го убие. Полицијата уапси 59 годишен хрватски државјанин во воз за Љубљана кој со себе носел пет рачни гранати.
XS
SM
MD
LG