Достапни линкови

Обама доби на подарок дрес од бразилската фудбалска репрезентација


На почетокот на утринскиот дел од Самитот на Г-8 во Италија, претседателот на Бразил му подарил дрес од бразилската фудбалска репрезентација, со потписи од фудбалерите, на американскиот претседател Барак Обама. Притоа, имало и мала конверзација за финалето на купот на конфедерации меѓу Бразил и Соединетите Држави, кога американците загубија со 3 спрема 2, иако по првото полувреме водеа 2 спрема 0.
XS
SM
MD
LG