Достапни линкови

Најавен втор референдум во Ирска за Лисабонскиот договор


Ирските власти соопштија дека утврдиле нов датум за одржување референдум за Лисабонскиот договор. Премиерот Брајан Ковен изрази увереност дека граѓаните позитивно ќе се изјаснат на референдумот закажан на 2 октомври годинава, поради тоа што државата обезбедила концесии од Европската Унија.
XS
SM
MD
LG