Достапни линкови

Сусило Бамбанг Јудхојоно веројатно останува претседател на Индонезија


Во Индонезија денеска беа одржани претседателски избори, на кои, според прелиминарните резултати, ќе победи досегашниот претседател Сусило Бамбанг Јудхојоно. Официјалните резултати ќе бидат објавени кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG