Достапни линкови

Турскиот премиер ја брани војската


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека вооружените сили на земјата се изложени на „нефер критики“ и дека власта на нив ќе се спротивстави. „За жал, нашите сили за безбедност понекогаш се неправедно критикувани, а некогаш ги искористуваат и некои политичари. Дефинитивно ќе се спротивставиме на таквите намери“ изјави Ердоган, за турската агенција Анадолија.
XS
SM
MD
LG