Достапни линкови

Прогноза за времето- нестабилно, наместа невреме


Времето денеска ќе биде нестабилно облачно со локални врнежи од дожд и грмежи. На места ќе има услови за појава на невреме, со пороен дожд, засилен ветер и град. Температурата ќе се движи од 26 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно облачно со дожд и грмежи. Утринската температура околу 19, а дневната ќе достигне до 31 степен.
XS
SM
MD
LG