Достапни линкови

Бајден: САД не можат да му диктираат на Израел што да прави


Потпретседателот на САД Џо Бајден, зборувајќи за израелските воени акции за уништување на иранскиот нуклеарен потенцијал, рече дека САД „ не можат да и диктираат на друга суверена држава што смее, а што не смее да прави“. Бајден рече дека Израел треба да процени што е во нивен најдобар интерес, независно дали во однос на Иран или на некоја друга држава.
XS
SM
MD
LG