Достапни линкови

Генералниот секретар на ООН „длабоко разочаран“ по посетата на Мјанмар


Шефот на Обединетите Нации Бан Ки Мун денеска замина од Мјанмар откако властите му го одбија барањето да се сретне со лидерка на опозицијата во земјата Аунг Сан Су Кји која е политички затвореник. Во изјава за медиумите пред заминување Бан Ки Мун изјави дека е „длабоко разочаран“ од постапките на властите и остро ги искритикува нивните политики за човекови права.
XS
SM
MD
LG