Достапни линкови

Американски воздушни напади во Пакистан


Над 11 луѓе загинале во денешниот ракетен напад извршен од американско беспилотно летало во северозападниот дел на Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Пакистанската разузнавчка служба соопшти дека биле нападнати цели во јужен Вазиристан, регион што го користат милитантите поврзани со талибанскиот лидер Бејтула Мехсуд. Вчера илјадници американски маринци покренаа офанзива против талибанците во авганистанската провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG