Достапни линкови

Хондурас да го врати на власт Претседателот Мануел Зелаја


Организацијата на американски држави соопшти дека на лидерите на воениот удар во Хондурас им дала рок од три дена да го вратат на власт прогонетиот претседател Мануел Зелаја или земјата ке биде суспендирана од членството во организацијата.Зелаја најави дека утре ке се вратри во Хондурас на што ново именуваниот претседател Роберто Микелети изјави дека би можел да биде уапсен.
XS
SM
MD
LG