Достапни линкови

На изборите во Албанија, неофицијално, води Бериша


На вчерашните парламентарни избори во Албанија, според излезните анкети, во водство е владејачката Демократска Партија на премиерот Сали Бериша, пред Социјалистите на Еди Рама. Поголемите политички партии во Албанија позитивно го оценија овој изборен процес.
XS
SM
MD
LG