Достапни линкови

9 загинати во експлозија на бомба во Багдад


Најмалку 9 луѓе загинале, а 25 биле повредени при денешната експлозија на бомба на пазар во центарот на Багдад. Над 70 луѓе беа убиени во средата од експлозија на бомба во населбата Садр Сити во Багдад.
XS
SM
MD
LG