Достапни линкови

Шпанија ја победи Јужна Африка во квалификациите за СП во фудбал


Шпанија ја победи Јужна Африка во квалификациите за светското првенство во фудбал со постигнат резултат 2 – 0. Станува збор за петнаесетта победа на шпанците во квалификациските рунди, што претставува нов светски рекорд.
XS
SM
MD
LG