Достапни линкови

Мирни протести на ирански иселеници во Германија и Франција


Иселеници од Иран денеска протестираат во Германија и Франција. Илјадници иранци денеска се собраа на мирен протест во германскиот град Хамбург. Со зелени ленти на рацете, иранските иселеници носат транспаренти на кои пишува „сакаме нови избори“. Мирни протести на илјадници подржувачи на иранската опозиција се одвиваат и во Франција во градот Вилепинте.
XS
SM
MD
LG