Достапни линкови

Регионална соработка против глобалната криза


Главна цел на денешниот состанок на гувернерите на централните банки од регионот што се одржува во близина на црногорскиот град Будва, како што е соопштено, е развојот на регионалната соработка на финансиските институции. На средбата на која учествуваат гувернерите на Србија, Македонија, Албанија, Босна и Црна Гора, се разговара и за мерките против глобалната криза во финансискиот систем.
XS
SM
MD
LG