Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне освежување


Претпладне ќе биде сончево и топло, a попладне ќе се засили ветерот од северен и северозападен правец и постепено ќе се спушта постуден воздух од северните подрачја. Ќе се развива и нестабилна локална облачност проследена со краткотраен дожд и со грмежи, особено во вечерните часови. Температурата ќе се движи од 28 до 36, во Скопје до 30 степени.
XS
SM
MD
LG