Достапни линкови

Разбиен Италијанско - Албански синџир за шверц на дрога


Италијанската полиција разби италијанско-албанска група која се занимавала со меѓународен шверц на дрога. Во полициската акција се уапсени 15 лица а биле запленети и 150 килограми марихуна, хашиш и хероин. Истрагата околу активноста на оваа група почнала пред осум месеци.
XS
SM
MD
LG