Достапни линкови

Пакистанската војска уби 60 талибански милитанти


Пакистанските воени сили соопштија дека убиле 60 талибански милитанти во денешниот напад во долината Сват во северозападниот дел на земјата. Нападот бил изведен од хеликоптер и пешадиски сили. Првичните проценки беа дека најмалку дваесетмина талибанци биле убиени во офанзивата на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG