Достапни линкови

Фудбал- победи на Македонија и Холандија


Македонската фудбалска репрезентација вчера го совлада Исланд со 2-0 во рамките на квалификациите за Светското првенство што ќе се одржи во Јужна Африка идната година. Головите ги постигнаа Аце Стојков во 10-та и Филип Ивановски во 87-та минута. Во вториот натпревар од оваа група, Холандија ја совлада Норвешка со 2-0.
XS
SM
MD
LG