Достапни линкови

НАТО ќе повлекува војници од Косово?


Новинските агенции пренесоа изјава на неименуван американски службеник дека НАТО планира да повлече една третина од своите трупи на Косово. Моментално во новоформираната држава се распоредени 15.000 војници на алијансата. Според се уште непотврдени извори со редукцијата, до крајот на 2010 година, на Косово би останале 10.000 припадници на странските воени сили.
XS
SM
MD
LG