Достапни линкови

Во Дагестан убиен министерот за внатрешни работи


Руските медиуми јавуваат дека министерот за внатрешни работи на руската република Дагестан бил убиен во денешниот снајпрески напад. Се прецизира дека врз него било стрелано кога присуствувал на една свадба во главниот град Макачкала.
XS
SM
MD
LG