Достапни линкови

Цената на нафтата расте


Цената на нафтата на светските берзи достигна највисоко ниво годинава, над 68 долари за барел, поради информациите дека попушта глобалната рецесија. Инвеститорите сметаат дека сега ќе почне да расте и побарувачката за енергија.
XS
SM
MD
LG