Достапни линкови

19 мртви, 125 ранети во џамија во Балучистан


Во експлозија на бомба во Џамија во Захедан во близина на иранската граница со Авганистан и Пакистан загинаа 19, а се ранети 125 лица. Захедан е главен град на иранската провинција Балучистан во која владее безаконие и каде има судири меѓу полицијата и банди криумчари. Гувернерот на оваа провинција Али Мохамад Азад изјави дека во бомбашкиот напад се вмешани терористи, но не даде детали.
XS
SM
MD
LG