Достапни линкови

Девет лица загинаа во денешните напади во Пешевар


При денешните две експлозии на бомби во северозападниот пакистански град Пешевар, загинаа најмалку пет лица, а околу 100 се повредени. Набрзо по овој инцидент, како што соопшти полицијата, во напад на полициски пункт изведен од бомбаш самоубиец, загинале уште најмалку четворица полицајци.
XS
SM
MD
LG