Достапни линкови

Путин во посета на Белорусија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска е во посета на Белорусија. Путин ќе има средба со белорускиот претседател Алксандар Лукашенко, а ќе присуствува иа Министерскиот Совет меѓу Русија и Белорусија. Трговската и енергетската соработка и прашања од областа на нуклеарната енергија се очекува да бидат главна тема на разговорите.
XS
SM
MD
LG