Достапни линкови

Скандал во Центар за рехабилитација на наркозависници во Србија


Српската православна црква денеска го отпушти отецот Бранислав Перановиќ раководител на Духовниот центар за рехабилитација на зависници од дрога во Црна Река, на околу 300 километри оддалеченост од Белград. До овој чекор доаѓа откако српските медиуми објавија видео снимки на кои се гледа злоставување и тепање на зависниците кои се наоѓале на рехабилитација. Побарано е затворање на Центарот, а српското обвинителство соопшти дека го следи случајот.
XS
SM
MD
LG